Darshan-1 …Bharama Jal Me Phase He, Prabhu Vega Sudhi Lena…

Itna To Karana Guruji, Darshana Jaldi Dena

Itna To Karana Dayalu, Darshana Jaldi Dena…

„Pane, gurudéve, buď milostivý – alespoň natolik ...dej mi rychle znovu daršan. Bharama džal me pasé hé – jsem polapen sítí pochybností a komplexů. Pane, rychle se o mě postarej. Buď milostivý a dej mi daršan, zas a znovu."

Kolikrát máme daršan, tolikrát je to v náš prospěch. Když je nějaká příležitost dostat daršan, neměli bychom ji zmeškat, měli bychom využít příležitost obdržet daršan.

Daršanem jsou odstraněny mnohé hříchy...vidět Boha je to, co nazýváme realizací Boha. Neříkáme, že chceme s Bohem debatovat, neříkáme, že chceme jít s Bohem do kavárny nebo na večeři, ne, chceme spatřit Boha. Protože úplně stačí spatřit jej.

Když se díváte z očí do očí, něco proudí dovnitř a ven. Oči jsou velmi důležitým tělesným orgánem, který takto ty dva spojuje. Vašima očima se dívá vaše átmá. Vaše átmá, vaše pravé Já se dívá očima. A když na nás pohlédne gurudév nebo světec – je to sprška požehnání, je to jako déšť požehnání, déšť nektaru.

 

Holygurudží proto v jednom bhadažanu řekl – Prakáš pundž amrita ke ságar, šrí Díp Hari mahádání...

Maháprabhudží je největším dárcem. Když na vás tedy pohlédne světec, gurudév, je to energie, která proniká skrz naskrz. Člověk může v srdci cítit pročištění. V každičké krevní buňce se probouzí energie. To znamená, že probíhá očistný proces a pak se stále znovu objevuje touha dostat daršan.

Čili Bharam džal je obrovská síť zmatení a pochybností...takže – daršan! Proč máme doma fotografie? Kvůli daršanu. Máte fotky vašeho otce, matky, babičky, dědečka – když se na ně díváte, jste šťastní.

Daršan vás obdarovává, přináší štěstí, vztahy. S jakými pocity se díváte, takové pocity se ve vás probouzejí. Nebo podle toho na jaký objekt se díváte, takové pocity se probouzejí. Když se díváte na dědečka nebo na babičku, jaké pocity se objevují? A když vidíte svého syna či dceru, jaké pocity to vzbuzuje? Vaše átmá ví, jaký vztah máte, a chce se přiblížit stále více.

Daršan. Daršan je největším prašádem. Ašrivád, prašád je požehnání. Daršanem mohou být odstraněny mnohé hříchy a z vašeho osudu může být odstraněna spousta věcí. Dokud máte daršan, nemůže vás napadnout negativní energie, neustále plyne nektar, ambrózie požehnání. Buď máte daršan žijícího Mistra nebo máte daršan Mistra, který již nežije – je tam energie, která tam proudí.