Holygurudžího satsang – Bez sádhany není dokonalosti.

ÓM pozdravení Višva Díp Paramátma. Pozdravení znalci jógy, který bez přestání medituje a získává nektar, božskému zvuku ÓM, který přináší veškeré naplnění, zas a znovu zdravím.

Svrchovaná pravda, božské Já je ve podobě ÓM. A z této trojnásobné iluze (máji) je stvořen celý vesmír.
Svrchovaný je Jedno a celý projevený svět má v sobě tuto substanci.
 
Toto Jedno je paramátmá, je to Brahman, je to  Já - átmá,  je to ÓM a je to Višva Díp – Šrí Maháprabhudží. Koho nazýváme Višva Dípem – Kosmickým světlem? Měsíc, hvězdy, oheň, blesk a cokoli, co dává všemu světlo, dává… všem. Z této esence pochází celé stvoření. A to, co je nad myslí a intelektem, nazýváme Višva Díp Paramátmá.
 
Tulsídás řekl:
Když chcete mít světlo  uvnitř i vně svého domu – těla a mysli – umístěte lampu mantry na zápraží – na váš jazyk. Uvnitř, ve vás i vně, obojí je osvíceno světlem svrchovaného Já, ÓM.

Takže Rám, Díp, svrchované Já – Paramátmá je na vašem jazyku. Stále opakujte mantru. Opakováním mantry se probudí božské kosmické světlo a ve vás se projeví ÓM. Vy sami se stanete  ÓM. Pak již pro vás nebude další znovuzrození, další utrpení na světě, žádné zmatky či bolest. Uskutečníte své Já ve všem. Dokud toto není realizováno, nebudete osvobozeni od utrpení. Když skončí utrpení, pak se ve vás usídlí svrchovaná blaženost, svrchované štěstí. Toho je dosaženo sádhanou – duchovní praxí. Bez sádhany není dokonalosti.

Naučit se pravému praktikování k dosažení  realizace, vás může naučit pouze gurudév.
 
Pravý, kompetentní guru.