Střílky, 4. - 6. března 2016

Nadace Maháprabhudíp satsang ve Střílkách v České republice je místem setkávání pro žáky Jeho Svatosti Višvagurua Mahéšvaránandadžího z celého světa. Tento víkendový seminář byl zasvěcen éře Šivdžího, který je věčným vědomím a blažeností.

„Cestou do stříleckého ášramu jsme hovořili o Mistrovi a Šivovi, náš cíl nám byl jednoznačně známý a již jsme byli v Šivově vědomí“ řekl Jeho Svatost Višvagurudží na začátku prvního víkendového semináře Jógy v denním životě v Evropě v roce 2016. „My sami se zde stáváme takovými jako Šiva a když jedeme domů, jsme opět vtaženi do světských problémů. Nejlepší je být s takovými lidmi, kteří skýtají dobrou společnost a satsang namísto zpochybňování všeho.“

IMG 2391a

 IMG 1981a

Šiva je mahádév: je Bohem Bohů. Satjam, Šivam, sundaram – jeho atributy jsou pravda, vědomí, krása.

Dalším Šivovým jménem je Bholenath, což znamená „nevinný Bůh“, ten kdo věří slovům druhých bez jakýchkoli otázek. Višvagurudží vysvětlil, že Pán Šiva se nazývá „Bholenath“, neboť okamžitě věří slovům svých oddaných a jejich přání plní, aniž by se na vteřinu zamyslel. Potom všechny vedl do vnímání tohoto vědomí pětiminutovým zpíváním Óm namo Šivája – zpěvem Šiva mantry jako kirtanu (zbožné písně).

 P1320906

Bůh je nekonečný a Jeho sláva je nekonečná. Všichni ostatní Bohové a Bohyně se zrodili, ale Šiva nemá otce ani matku, protože on se nezrodil. Existuje všude a ve všem ve vesmíru jako vědomí.

Pro duchovně hledající přinesl vědu jógy, což znamená štěstí. Z jediné kapky vody projevil všechny oceány. Chceš-li spatřit Šivu, pohlédni na oceán – to jsou jeho plíce a odliv a příliv je jeho dech. Když vydechuje, násobí se, když se nadechuje, je to rozptýlení.

IMG 2415a copy

 IMG 2560a IMG 2582a IMG 2324a IMG 2259a IMG 2294a IMG 2277a

Víkendový seminář pokračoval v Praze, českém hlavním městě, kde byla  v den Šivarátrí oslavena vzácná konstelace.