V překrásném přírodním prostředí v Maháprabhudíp ášramu ve Střílkách začal za přítomnosti Višvagurudžího letní seminář Jógy v denním životě.

Při mimořádné příležitosti oslav Gurupúrnimy přijelo 7. července z celého světa na tisíc žáků Jógy v denním životě na jógové soustředění do vesničky Střílky v České republice, aby pozdravili svého jógového Mistra a vyjádřili mu svoji lásku a vděčnost za ochranu a vedení. V přítomnosti Višvagurudžího v klidném, přírodním prostředí ášramu ve Střílkách zažívají všichni žáci hluboký pocit vnitřního klidu a duchovního požehnání.

Letní seminář Jógy v denním životě probíhá po dobu několika týdnů s mnoha různými programy. Ti, kteří mají pocit, že jejich tělo potřebuje pohyb a relaxaci, se mohou zúčastnit programu jógových cvičení se sarva hitta ásánami, nádi sódhan pránájámou, meditací sebedotazováním a jóga nidrou.

Program pro pokročilé žáky Krija Anuštána je k dispozici těm, kteří hledají zklidnění mysli a zkušenosti s hlubším propojením se svým vnitřním Božským Já.

Na druhé straně ti, kteří touží být propojeni s přírodou a chtějí prohloubit pocit harmonie s jinými, se mohou zapojit do karma jógy v překrásném parku v ášramu ve Střílkách, v ovocném sadu a zeleninové zahradě anebo se učit, jak jednoduše připravovat vynikající vegetariánskou stravu při pomoci v kuchyni.

Pro děti různých věkových kategoriích je připravený pestrý program – zpívání, tancování, malování, cvičení jógy a předvádění her založených na příbězích starověkých Véd tak, aby vyplnily čas hravým vzděláváním.

 yoga in daily life gurupurnima 3 wm

Korunou každodenních aktivit na letním semináři jsou satsangy (přednášky, praktická cvičení a zpívání), které se konají každé dopoledne a večer s Višvagurudžím. Pobývání ve společnosti světce pozvedá na duchu, rozpouští bolesti srdce a dává silnou motivaci k rozvíjení dobra a moudrosti, kterou jako jógový Mistr představuje.

Z bohatého poselství duchovních mistrů Jógy v denním životě pochází množství bhadžanů, duchovních písní. Společné zpívání bhadžanů při satsanzích má veliký vliv na mysl, tělo i duši. Božská slova bhadžanů vytvářejí posvátnou atmosféru a evokují touhu po oddanosti a propojení s božstvím, podporují smysl pro jednotu a harmonii mezi účastníky a hluboký význam každého slova v bhadžanech vysvětluje jógu tím nejsnazším způsobem.

yoga in daily life gurupurnima 2

Letní seminář nabízí úlevu od chaotických požadavků moderního života a umožňuje všem ponořit se do sebe sama ve světle čistoty, klidu a vnitřního míru.