10. - 12. listopad 2017

Višvaguru Mahéšvaránanda po třech letech opět navštívil Varšavu, kde ho už nedočkavě očekávali jeho studenti.

Od 10. do 12. listopadu 2017 se ve Varšavské univerzitní knihovně konal Víkendový seminář na téma týkající se účinku cvičení jógy na každodenní život cvičenců - „Jóga nejen pro tělo“.

Seminář začal v pátek 10. listopadu klasickým indickým tancem zasvěceným bohu Ganéšovi, v podání Bhakti Devi, poté následovala přednáška Višvagurudžího a krátká hluboká meditace.

Sobota začala ráno ásanami s místním učitelem Jógy v denním životě a pak byla dopolední přednáška. Višvagurudží potom šel na procházku a prohlídku centra Varšavy. Odpoledne byla další lekce ásan, potom jóganidra, pránájáma a večer satsang s Višvagurudžím a bhadžany.

V neděli bylo na programu opět ranní cvičení ásan a přednáška Višvagurudžího a večer byl satsang na rozloučenou.

Na své přednášce Višvagurudží vyložil teorii a uvedl mnoho cvičení – jako obvykle s pořádnou porcí báječného humoru. Hovořil o zlepšování paměti a funkci zažívacího systému a jak zvládat stres a strach.

Stěny Univerzitní knihovny jsou ozdobeny několika plaketami, které odpovídají různým odvětvím vědy a poznání. Na jedné z nich je vyrytý sánskrtský text z Bhagavadgíty, Rigvédy a Upanišád.

Účastníci byli velmi šťastní, že opět ve své zemi vidí Višvagurudžího. Vyjádřili velkou vděčnost za to, že jim dal spoustu duchovních darů a pocítili, jak jejich země i oni sami byli požehnáni jeho přítomností.


IMG 1351 Pgm 1IMG 1386 Pgm 2IMG 1296 Bhakti DeviIMG 1412 Pgm 3IMG 1503 Pgm 6IMG 1545 Pgm 7IMG 1438 Pgm 5IMG 1579 University Stone