V překrásných vídeňských ášramech Jógy v denním životě se konaly dva satsangy, věnované výročí mahásamádhí Maháprabhudžího. Oba byly přesně v den výročí: jeden podle solárního kalendáře a druhý podle lunárního kalendáře, kterým se tradičně řídí v Indii.

 DSC8326


Maháprabhudžího mahásamádhí satsang v Maháprabhudžího ášramu – středisku Jógy v denním životě ve Vídni

Mahaprabhuji Ashram 1  DSC8738

5. prosince 2017, v den výročí mahásamádhí Maháprabudžího podle západního kalendáře, se bhaktové z Vídně a ze zahraničí sešli v Maháprabhudžího ášramu, prvním ášramu založeném Višvagurudžím, ze kterého se Světlo Maháprabhudžího a prospěšnost systému Jóga v denním životě šíří po celém světě.

Mnozí dlouholetí žáci se podělili o své vzpomínky a zkušenosti a Višvagurudží hovořil také o Maháprabhudžím a začátcích Jógy v denním životě a o svém životě a práci ve Vídni.

Višvagurudží připomněl, že nejdůležitější je s důvěrou a trpělivostí setrvat na „lodi gurudéva“. Ti, kteří z lodi vyskočí dříve než dosáhnou břehu, klesnou do oceánu máji (iluzí).

Višvagurudží zakončil satsang požehnáním: „Kéž nám Maháprabhudží požehná a chrání nás, abychom všichni dosáhli břehu a sjednocení s Božským Světlem.“


Satsang Maháprabhudžího mahásamádhí v Holygurudžího ášramu – středisku Jógy v denním životě ve Vídni

IMG 20171207 195805  DSC8265

Výročí mahásamádhí šrí Maháprabhudžího podle védské astrologie džjótiš a lunárního kalendáře připadlo na čtvrtek 7. prosince 2017.

Višvagurudžího večerní satsang na památku Maháprabhudžího, navštívený mnoha příznivci, se konal ve vídeňském Gurudžího ášramu. Byl to božský večer plný Maháprabhudžího a Holygurudžího bhadžanů, a všichni intenzívně vnímali pravdivost svatých slov Maháprabhudžího předtím, než opustil své fyzické tělo, která jsou popsána v Líle Amrit:

„Nebojte se! Jste stále se mnou a já jsem s vámi. Kdykoli na mě pomyslí moji oddaní, budu přítomen, bez ohledu na to, v jaké zemi, na jakém místě a jaký je rok.“

Na tomto satsangu Višvagurudží dal oddaným zvláštní požehnání. Řekl, že pokaždé, když Holygurudží stál před oltářem a obrázkem Maháprabhudžího, modlil se „Ó, Maháprabudží, modlím se, aby tvá saguna a nirguna svarúpa (pravá podoba, pravá kvalita), byly navždy v mém srdci.“

Višvagurudží řekl, že toto je i jeho modlitbou a mělo by to být naší modlitbou a mantrou kdykoli zdravíme oltář.

Na konci satsangu, po večerním áratí (modlitbě), Višvagurudží vedl krátkou meditaci s mantrou:

ÓM Prabhu Díp Nirandžan saba dukha bhandžan

Milosrdný Maháprabhudží, prosím ochraňuj nás a odstraň veškeré negativní energie tak, aby nám nic neublížilo.