únor 2018

Nový Zéland byl požehnán týdenní návštěvou Jeho Svatosti Višvagurudžího, který strávil sedm dní na Severním ostrově a postupně navštívil tři ášramy - v Aucklandu, v Raumati Beach a v hlavním městě Wellingtonu.

Ve všech třech městech bylo téma letošního turné totožné: "Jóga pro zvládání stresu".

První tři dny Višvagurudží strávil v Aucklandu, kde měl teoretické i praktické přednášky/satsangy jak zvládat každodenní stres pomocí jednoduchých jógových technik. Obzvlášť zajímavá a pro mnohé lidi zcela nová byla technika bráhmarí pránájámy a také zpívání ÓM. Višvagurudží doporučil každodenní cvičení nejen kvůli zvládání stresu, ale jako prevenci některých zdravotních problémů.

2 3DSC01438 DSC01498

Po Aucklandu Višvagurudžího přivítali ve Šrí Dévpurídžího ášramu v Raumati Beach, kde na dvou večerních satsanzích vysvětloval původ jógy a mnoho vesmírných zákonů. Objasnil také z čeho pramení stres a jak si poradit s jeho následky, opět pomocí bráhmarí pránájámy a zpěvu manter. Višvagurudží zdůraznil význam pozitivního myšlení a kázně, inspiroval lidi, aby každý den ráno alespoň 1,5 hodiny cvičili, aby z toho, co jóga nabízí, měli co největší užitek.

DSC01630 DSC01770

Poslední zastávkou byl Wellington, kde Višvagurudží vedl mnoho překrásných večerních i ranních programů. Lidem se líbila zejména ranní lekce jógy pro seniory v ášramu, kde měli možnost klást otázky a vyzkoušet si prakticky jednoduché ásány a pránájámu, které pak mohou cvičit doma.

1 4IMG 7761 IMG 7654

V pondělí 5. února Višvagurudží opustil Nový Zéland a pokračoval ve své cestě na ostrovy Fidži, doprovázen mnoha žáky z Nového Zélandu, Austrálie a Evropy.

5