višvaguru Mahéšvaránanda přebírá cenu Bharat Gaurav za celoživotní zásluhy v dolní sněmovně britského parlamentu v Londýně 23. července 2014

Před početným publikem vážených hodnostářů, pozvaných hostů, delegátů, kolegů a členů rodin, Jeho Svatost abunatsvámí višvaguru paramhans Mahéšvaránanda získal velké uznání Bharat Gaurav za celoživotní zásluhy. Obdržel ji v londýnské budově britského parlamentu dne 23. července 2014.

J.S. abunatsvámí Mahéšvaránanda byl oceněn za  dlouholetou humanitární práci a za to, že je zdrojem duchovní inspirace pro mnoho set tisíc lidí v Indii i v mnoha dalších zemích po celém světě.

Ceremonie byla organizována Sanskriti Yuva Sanstha, vysoce respektovanou a indickou vládou uznávanou nevládní organizací  se sídlem v Džaipuru, která byla založena za účelem podpory excelence a dosažení občanů indického původu.

Organizátoři ocenili široké spektrum činností, které J.S. Svámídží dosud inicioval jako uznávaný velvyslanec míru a jako zakladatel systému Jóga v denním životě. Zdůraznili jeho zapojení do Hospodářské a sociální rady Organizace spojených národů; a také založení Světové mírové rady šrí svámího Mádhavánandy, konání pravidelných světových mírových konferencí a mezináboženských světových mírových modliteb, sázení stromů míru a Svámídžího stálý "výjimečný závazek podporování tolerance a respektu mezi různými náboženstvími, kulturami a národnostmi."

Pandit Suresh Mishra, zakládající prezident Sanskriti Yuva Sanstha, se zmínil, jak úspěch J.S. abunatsvámího Mahéšvaránandy a dalších oceněných hostů v něm inspiroval odhalení, že „opravdovou radost ze života lze nalézt pouze jedním způsobem – spojením s věčným zdrojem poznání, skrytým uvnitř sebe."