Jeho Svatost višvaguru Mahéšvaránanda strávil poslední srpnové týdny v Maháprabhudžího ášramu ve Střílkách.
Programy byly bohaté na jagji, přednášky, cvičení ásán, meditace, vzdělávací programy pro cvičitele jógy, dětské programy a mnoho dalších akcí jako oslavy Džanmastami (narozenin Krišny), Ganéš čaturti (narozenin Ganéši) a narozenin Holygurudžího a Jeho Svatosti Višvagurudžího.
Jeho Svatost višvaguru Mahéšvaránanda na svých přednáškách během tří týdnů letního semináře zmínil mnohá témata, nejvíc však zdůraznil dvě z nich: daršan a krija jógu.
„Daršan je mít vizi Boha.“ Jeho Svatost řekl, že je to jedna z největších věcí v józe. „V každém náboženství je princip putování ke svatému místu. Cílem je, aby poutník během cesty získal božské kvality stejné jako poutní místo.“
Sobecká a nesobecká karma může být rozmanitá; například děláme-li venku v přírodě něco užitečného a neočekáváme žádnou odměnu. Nezištná činnost je nesmírně prospěšná.
Pokud požádáme o odměnu, niškam (nesobecká) karma ztrácí svou prospěšnost a změní se v sakam (sobeckou) karmu. Sakam karma je totéž jako naše placená práce. Částečně se může změnit v niškam karmu pokud ji vykonáváme s láskou.
Šrí Holygurudží říkával „Yoga agni karma dagdani“ což se překládá jako „Karmu lze spálit ohněm cvičení jógy.“
„Yogah Karmasu Kaushalam“, říká Krišna v Bhagavadgítě. Vaše praxe jógy nastane činností. Krija je buď fyzická nebo mentální činnost. Mentální krija může cvičence dovést k mókše, jak řekl Holygurudží „Yoga agni karma dagdani.“
Po čtyřech týdnech každodenních púdž a jagjí Jeho Svatost Višvagurudží zakončil sérii obřadů právě po Ganéš čaturti - výročí Ganéšových narozenin.
Jagja šala, místo pro vykonávání jagjí, bylo postaveno podle védských pravidel a zůstane ve stříleckém ášramu jako součást budoucího Mandiru - hinduistického chrámu.