Višvaguru Mahéšvaránanda uspořádal poslední víkendový seminář v roce 2018  ve Střílkách. Pokračovaly oslavy výročí mahásamádhi šrí Dípa Maháprabhudžího a také blížícího se svátečního období.

AUM01272

Višvagurudží pokračoval ve svých inspirativních přednáškách na témata zdraví a výživa. Početné obecenstvo tvořili především cvičenci a žáci Jógy v denním životě.

Védy zapsal šrí Ganéša, kterému je diktoval šrí Véd Vjása. Oba měli své podmínky: Na jedné straně měl Ganéša psát bez toho, aby si vyžadoval zopakování přednášeného, na druhé straně měl Véd Vjása vyprávět příběhy nepřerušovaně. Aby splnil svůj úkol, použil Ganéša jeden ze svých klů jako psací péro. Sepisování probíhalo sosutředěním s tím, že každý z nich fyzicky seděl ve své jeskyni (gufa) ve vesnici Mana blízko Bardrináthu.

Když se Ganéša soustředil na psaní, potřeboval naprosté ticho. Nedaleko tekoucí řeka Sarasvatí však rušila a tak jí Véd Vjása přikázal, aby tekla pod zemí. Řeka se nyní znovu vynořuje na povrch u soutoku řek Gangy a Jamuny, které se stékají u Prajágu (Illahabádu), posvátného místa Kumbha Méla.

 AUM01313 Ved Vyas Gufa

Višvagurudžího poselství k těmto Vánocům je vytváření míru. Mír nechť zavládne ve všech rodinách, vesnicích, městech, zemích a na celém světě.

AUM01274